Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Blog

Yusuf Kaplan Kimdir?

Yazar ve öğretim görevlisi olan Yusuf Kaplan aktif şekilde üniversitede eğitim vermektedir. İslam tarihi ve eğitimcilik konularındaki etkileyici açıklamaları ile yediden yetmiş yediye birçok kişinin kalbine dokunmaktadır.

Madalyonun İçi - Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Madalyonun İçi şimdilerde basılır basılmaz çok satanlar listelerine giren 5 kitabın yazarı Gülseren Budayıcıoğlu’nun ilk göz ağrısı. Tecrübeli psikiyatrist edebiyat dünyasına adım attığı kitabına, yazmaya karar verme sürecini açıklayarak başlıyor.

Doğan Cüceloğlu Kitap Tavsiyeleri

Doğan Cüceloğlu kitap tavsiyeleri bizzat kendisinin okuyup üstünde notlar aldığı ve kategoriler halinde paylaştığı kitapları içeriyor.

Doğan Cüceloğlu En Sevilen Kitapları

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu naif ve sade dili ile birçok kişinin kalbine dokunmuştur. Psikolojinin delilikle eşleştirildiği bir coğrafyada mütevaziliği ile kendini sevdirmeyi başarmış ender psikologlardandır.

Camdaki Kız - Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Camdaki Kız ünlü psikiyatrist ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarının sonuncusu. Kitapçılarda satılmaya başladığı ilk günden itibaren en çok satanlar raflarından aşağı inmeyen kitap, iki kadının yaşamlarını konu alıyor.

İnsan Neyle Yaşar - Lev Tolstoy

1855 yılında kaleme alınan ve ilk basımı gerçekleşen İnsan Neyle Yaşar 6 kısa kurgu hikayeden oluşuyor. Savaştan nefret eden ve insan tabiatına aykırı olduğunu düşünen ünlü yazarın kitabı, okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler için oldukça uygun. 150 yılı aşkın yayım tarihine rağmen anlatım dili son derece sade ve akıcı. Her bir hikaye sevgi, aşk, kibir, merhamet, nefret, öfke ve açgözlülük gibi duyguların hayattaki yerlerini sorguluyor.

Hayvan Çiftliği - George Orwell

Hayvan Çiftliği ilk kez 1945 yılında yayımlandı ve aradan geçen 76 yıla rağmen hala en çok satan kitaplar arasında yer alıyor. George Orwell imzası taşıyan kitap zamana meydan okuyan eserlerin başında geliyor.

Gece Yarısı Güneşi - Stephenie Meyer

Gece Yarısı Güneşi kitabı sayesinde Alacakaranlık, yıllar sonra sevenleriyle kavuşuyor. 2005 yılında çıkan ve Stephenie Meyer imzası taşıyan Alacakaranlık kitabı ile birlikte yükselişe geçen serinin devamı niteliğinde.

Daha Fazla Kitap Okumanın 7 Yolu

Daha fazla kitap okumak herkesin daha çok yapabilmek istediği şeyler arasında yer alıyor. Hiç kitap okumayanlar en azından birkaç tane okuyamayı, birkaç kitap okuyanlar daha fazla kitap okumayı istiyor. Çok kitap okuyanlara gelince, onlar okumak için vakit bulamadıkları tüm harika şeylerin farkındalar.

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupéry

Küçük Prens yetişkin problemlerine çocuk sadeliğinde çözümler sunmak için tam 78 yıldır kendi küçük gezegeninden dünyaya geliyor. 

Kalıcı Öğrenme için 5 Adım

Kalıcı öğrenme yöntemleri sayesinde yıllar sonra aynı bilgiyi hatırlamak mümkündür. Kalıcı öğrenme eğitim hayatında başarılı olabilmek için büyük önem taşır. 

 

 

Yılmaz Özdil - Son Cüret

Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele yıllarını, arşiv belgeleri ışığında inceleyen "Son Cüret" Yılmaz Özdil imzası taşıyor. Yazarın güçlü kalemi sayesinde okuyucu geçmişin izleyicisi olmaktan çıkıp tarih sahnesine adım atıyor.

Bakteriyolojihâne-i Şâhâne

Bakteriyolojihâne-i Şâhâne kurulduğu yıllarda tıp ve sağlık alanlarındaki açığı kapatmasının yanı sıra etkileri günümüzde de varlığını sürdürmektedir.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Beyaz Zambaklar Ülkesinde uzun yıllar boyunca boyunduruk altında yaşayan Finlandiya halkının küllerinden doğuşunu anlatıyor. 

Günahın Üç Rengi: Madalyonun Öteki Yüzü

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından yazılan Günahın Üç Rengi kitabı. Kırmızı Oda dizisinde geçen bir hikaye. Psikolojik bir kitaptan çok daha fazlası.

Ders Çalışamama Nedenleri ve Çözümleri

Öğrenci ders çalışamama nedenleri; ilgi eksikliği, odaklanamama, yetersiz kaynak, psikolojik baskı, ders hakkında eksik bilgi gelmektedir. Çözümlerini beraber arıyoruz.

Uzaktan Eğitimi Eğlenceli Hale Getirmenin
Yolları

Okulların Covid-19 nedeniyle kapalı kalması uzaktan eğitime olan ilgiyi artırdı. Özellikle ilk ve orta okul öğrencileri için uzaktan eğitimi eğlenceli hale getirmek büyük bir önem taşıyor. Hem onların dersleri sevmeleri hem de başarı oranlarının artırılması hedefleniyor.

Peki, uzaktan eğitimi eğlenceli hale nasıl getirebiliriz? Ebeveynlerin aklındaki bu soruyu ilk olarak bir eser örneği ile desteklemek gerekiyor.

İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim –
Hatice Kübra Tongar

İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim – Hatice Kübra Tongar

Sevilen yazar Hatice Kübra Tongar’ın İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim kitabının ana temasında annelik ve çocukluk yer almaktadır.

Çocukların Severek Okuyacağı Kitaplar

Dünün en beğendiği ve bugünün de en çok seveceği 5 farklı eseri önererek çocukların severek okuyacağı kitaplar listesi oluşturduk.

Bir Solukta Okuyacağınız Macera Romanları

Bir solukta okuyacağınız macera romanları serisinde, LOTR – Harry Potter – Simyacı – Başlangıç kitapları yer almaktadır.

32 Kayıt bulundu Toplam 2 Sayfa << < 1 2 > >>
Kapat