Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Blog

İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim –
Hatice Kübra Tongar

İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim – Hatice Kübra Tongar

Sevilen yazar Hatice Kübra Tongar’ın İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim kitabının ana temasında annelik ve çocukluk yer almaktadır.

Çocukların Severek Okuyacağı Kitaplar

Dünün en beğendiği ve bugünün de en çok seveceği 5 farklı eseri önererek çocukların severek okuyacağı kitaplar listesi oluşturduk.

Bir Solukta Okuyacağınız Macera Romanları

Bir solukta okuyacağınız macera romanları serisinde, LOTR – Harry Potter – Simyacı – Başlangıç kitapları yer almaktadır.

Uzaktan Eğitimde Yardımcı Kaynaklar

Uzaktan eğitimde yardımcı kitaplar ile ilkokul çağındaki çocukların gelişim sürecinin hızlandırılması hedeflenmektedir.

Evde Verimli Zaman Geçirmenin 6 Kuralı

Evde verimli zaman geçirmenin önemi her geçen gün daha da artarken mevsim değişimiyle gelen halsizlik halinden çıkmanızı sağlayacak 6 kolay çözüm yolumunu sizler için derledik.

Mezuna Kalacaklara Altın Değerinde 5 Tavsiye

4 yıllık lise hayatı bittikten sonra üniversite sınavı hayatın en büyük yarışında başlangıç olarak biliniyor. Lise son sınıfta üniversite sınavında istenilen puan yapılamayınca halk arasında “ mezuna kalmak ” olarak ifade ediliyor.

Ajanda Tutmaya Başlamanın Tam Zamanı

Ajanda niye tutulur?

Ajandalar, düzensizliğin önüne geçmek için tutulan ve uzun vadede düzenli hayata geçişin kapılarını açan defterlerdir.

Yapboz Yapmanın Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Türkçe adıyla yapboz olan puzzle, parçalı modüler bir oyuncağın sürekli bozulup baştan tekrar yapılması üzerine kurulmuş oyuncak kategorisidir.

Karantinada Yemek Yapmayı Öğrenin

Karantina dönemi evde kaldığımız süreçte uzun süredir yapmak isteyip de vakit bulamadığımız uğraşlarda ilerlemek için hep beklediğimiz boş zaman dilimini sunuyor. Ekran kullanımına sınırlama getirip hayat boyu işinize yarayacak kabiliyetlerin başında da şüphesiz yemek yapmak geliyor.

Mandala Nedir? Çocuk Eğitiminde Mandala
Faydaları Nelerdir?

7'de 70'e herkesin hayatını renklendiren bu etkinlik son derece eğlenceli ve sakinleştirici. Mandala Nedir? Mandala Faydaları Nedir?
Son birkaç yıldır oldukça popüler olan “Büyükler için boyama kitapları” en çok satanlar listelerinin başında geliyor. Yetişkinleri de etkisine alan boyama kitapları evde geçirdiğimiz süreçte çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda gelişimlerine de olumlu etkileriyle katkı sağlıyor.

Çocuklar İçin Kitap Seçiminde Dikkat
Edilecekler

‘Bir bir çocuk kitabı ile neler olabilir ki?’ demeden A’dan Z’ye çocukların kitap seçimini hakkında nesnel, vizyonlu bir bakış ve doğru seçimler yaparak seçimlerimizi yapmamız gerekiyor. Bugünün küçükleri yarının büyükleri ile felsefemize devam edip resim, yazı ve kültür ile alakalı çocuk kitapları hakkında seçimler yapmamız gerekiyor.

Bilim Tarihi Sohbetleri - Fuat Sezgin

Bilim Tarihi Sohbetleri, hayatını batının bilinçaltımıza işlediği, sorgulanmadan ve araştırılmadan kabul edilen bu asılsız mantığı çürütmeye adayan Fuat Sezgin’in Sefer Tufan ile yaptığı söyleşiyi okuyucuyla buluşturuyor.

Akşam Yıldızı - İskender Pala

Yaşının ilerlemesiyle bazı şeylere geç kalma telaşına düşen İskender Pala, 2019’un UNESCO tarafından Göbeklitepe yılı ilan edilmesinin ardından seneler önce gördüğü topraklara geri dönüyor.

Kitap Oba - Nefes Ol - Fidan Bağış Kampanyası

Kitapoba kitapseverleri ağaç sahibi yapıyor !

Fabrika Ayarı - Hayati İnanç / Bekir Develi

Bekir Develi, Hayati İnanç imzası taşıyan Fabrika Ayarı, günümüz hızlı tüketim dünyasına huzurlu bir pencere açarken sadeliğin kıymetini hatırlamayı sağlıyor. İnsanların tutsağı haline geldiği ekranlardan uzaklaşarak muhabbetin kıymetini anlaması için hoş sohbet iki kişinin tek kitapta bir araya gelmesiyle sade ama etkili bir örnek ortaya çıkıyor.

Kapat