Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Yüzyıllık Yalnızlık, Gabriel Garcia Marquez tarafından 1967 yılında Meksika'ya ilk gidişinde yazılmıştır. Başyapıt niteliğindeki 464 sayfalık romanın ilk baskısı 1974 yılında yapılmıştır. Nobel ödüllü yazarlar arasında yer alan Gabriel García Márquez'in çocukluğunu geçirdiği kasabayı fantastik bir kurgu çerçevesinde anlatmaktadır.

Yüzyıllık Yalnızlık Konusu

Gabriel Garcia Marquez Yüzyıllık Yalnızlık  kitabını "çocukluk günlerini sanatsal bir dille ardında bırakmak" amacıyla yazdığını dile getirmiştir. Yüzyıllık Yalnızlık birçok farklı karakterin yaşadıklarını anlatmaktadır. Yalnızlığın kendini hissettirdiği kitap büyülü gerçeklik akımının en önemli eseridir. Alışılagelmişin dışında bir biçimde tek bir ana karakter üzerinden ilerlemeyen roman her bir karakterin başından geçenlere değinmektedir. Doğaüstü olaylar günlük hayatın parçası şeklinde hikayaye kusursuz şekilde yedirilmiştir. Dönemin problemlerinden muz işçileri katliamının yanı sıra hristiyanlıkta geçen 7 büyük günah da kitapta yer alan konulardandır.

Gabriel Garcia Marquez Kitapları

Yüzyıllık Yalnızlık Alıntı

"İnsanın oturduğu toprakların altında ölüleri yoksa, o adam o toprağın insanı değildir."

"Sonra yüreğinde duyguların çürüyüp kaldığı yeri bulmak için son bir çaba gösterdi, bulamadı."

Gabriel Garcia Marquez Kimdir?

Gabriel José de la Conciliación García Márquez 6 Mart 1927'de dünyaya gelmiştir. 1940 yılında lise eğitimini tamamlamış ve ilk şiirleri dergilerde yayınlanmaya başlamıştır. Hukuk fakültesindeki lisans eğitimini yazarlık yapabilmek için yarıda bırakmıştır. Sıklıkla yalnızlık temasına yer verdiği eserlerinde büyülü gerçekçiliğin sihirli öğeleri bulunmaktadır. Tüm dünyaya adını duyurmasını sağlayan kitaplarının başında Yüzyıllık Yalnızlık, Kırmızı Pazartesi ve Kolera Günlerinde Aşk gelmektedir. Nobel Edebiyat Ödülü ve Neustadt Uluslararası Edebiyat Ödülü kazanmıştır. 17 Nisan 2014'te vefat eden Kolombiyalı yazar 20. yüzyılın en önemli yazarlarından biri kabul edilmektedir. 

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez Kitapları

Yüzyıllık Yalnızlık ve tüm Gabriel Garcia Marquez  kitapları indirimli fiyatlarla KitapOba.com adresimizde sizleri bekliyor.

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat