Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kitapika.com Kitap & Film İnceleme Sitesi

Kitap incelemeleri, kitap haberleri, edebiyat haberleri, kitap alıntıları, edebiyat, felsefe, sinema ve kültür-sanat alanlarında içeriklere yer veren yeni bir site Kitapika.com yayında!

Kitap, kültür-sanat ve sinema alanlarında inceleme yazıları sunan Kitapika.com ilgili makalelerde tek bir yazarın görüşünü aktarmak yerine içeri kuratörlüğü rolüne de üstlenerek internet ve sosyal medya üzerinde yapıların yorumlardan bir seçki sunuyor okurlarına.

 

Örneğin Şule Gürbüz'ün 2022 yılının en sevilen kitaplarından biri olan "Kıyamet Emeklisi" kitabı için okur görüşlerini içeren yazının linkini inceleyebilirsiniz:

Şule Gürbüz - Kıyamet Emeklisi Okur Yorumları Kitapika

 

Aynı şekilde sinema yazıları için de faydalı izleyici görüşlerini bir arada bulabilirsiniz. 2022'nin iddialı filmlerinden Banshees of Inisherin için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

The Banshees of Inisherin İzleyici Yorumları Kitapika

 

Felsefe, düşünce, islam felsefesi, psikoloji gibi alanlarda en sevilen kitaplardan alıntılar da yine Kitapika.com'da bulunabilir. Örneğin Erich Fromm'un İnsan Olmak Üzerine isimli kitabından bir okuma sunan aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz:

→ Modern İnsanın Bir Hastalığı Olarak Yabancılaşma – Erich Fromm Kitapika

 

Roman, öykü, deneme, şiir gibi edebiyat türlerinde okuma parçaları ve kitap alıntıları da yine Kitapika.com'da bulunabilir. Örneğin Cemal Şakar'ın Utanç isimli kitabından "Gelecek Bazen Gelmez" isimli öyküyü aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

→ Gelecez Bazen Gelmez - Cemal Şakar Kitapika

 

Ve son olarak alanında uzman isimlerden, yazarlardan kitap listesi, sinema filmi tavsiyeleri de Kitapika.com'da bulabilirsiniz. Örneğin değerli yazar Necit Tosun'un Baş Ucu 35 Öykü Kitabı listesi aşağıdaki linkten okunabilir.

→ Necip Tosun’un Baş Ucu 35 Öykü Kitabı

 

Kitap, Kültür, Düşünce mottosuyla dijital dünyada yayın hayatına başlayan Kitapika.com'a başarılar dileriz.

 Kapat