Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Stephen R. Covey imzası taşıyan Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ilk kez 1989 yılında yayımlanmıştır. Stephen Covey bulunduğu zamanın ötesinde şekillendirdiği evrensel ve zamansız karakter etiğine dayanan ilkeler uygulandığı taktirde hayattaki hedeflere ulaşılabileceğini savunmaktadır. 472 sayfa ve üç bölümden oluşan kitap 40 milyonun üzerinde satışa sahiptir.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Ne Anlatıyor?

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Stephen Covey tarafından yazıldığından beri her yaş grubundan ve her etnik kökenden kişinin hayatını yoluna koymasını sağlamaktadır. Kurgu olmayan kitaplar arasında tüm dünyada en çok okunan kitapların başında gelmektedir. Kişinin kendine yardım edebilmesi için sıralanan 7 alışkanlıkla köklü değişiklikler sağlamaktadır.

İkili ilişkiler, aile sorunları, mesleki açmazlar ve kişisel problemlerin çözülmesi adına oluşturulmuş ilkeler aktarılmaktadır. Hayatın içinden örnekler verilerek kademeli biçimde başarılı, dengeli, huzurlu ve dürüst bir hayat kurmayı sağlayan alışkanlıklar belirlenmektedir. Hayatın dinamikleri içerisinde ortaya çıkan değişimlerin oluşturduğu fırsatlardan faydalanmak için gereken bilgi birikimini oluşturmayı hedeflemektedir.

Stephen R. Covey

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Alıntılar

"Tutarlılık; vizyonunuzla misyonunuz, rollerinizle hedefleriniz, önceliklerinizle planlarınız, isteklerinizle disiplininiz arasında uyum, birlik ve bütünlük olduğunu gösterir."

"Herhangi bir ilişkiye kattığımız en önemli unsur, ne dediğimiz ya da ne yaptığımız değil, ne olduğumuzdur."

“Okumayan kişi, okumayı bilmeyenden daha iyi durumda değildir.”

Stephen R. Covey Kimdir?

Stephen Richards Covey 24 Ekim 1932'de Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyaya gelmiştir. Dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan Harvard ve Utah üniversitelerinde yükseköğrenim eğitimleri almıştır. Yazarlığın yanı sıra eğitimci de olan Stephen R. Covey Utah Üniversitesi'nde profesörlük yaptığı sırada 16 Temmuz 2012'de vefat etmiştir.

38 dile tercüme edilen ve 20. yüzyılın en etkili kitabı olarak bilinen Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yanı sıra Öngörülemeyen Zamanlarda Öngörülebilir Sonuçlar, Etkili Yöneticilerin 7 Alışkanlığı, 8'inci Alışkanlık, Önemli İşlere Öncelik, ve Etkili İlişkinin 7 Alışkanlığı kitaplarının da yazarıdır. Önemli İşlere Öncelik kitabı tüm zamanların en çok satan zaman yönetimi kitabı

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Stephen R. Covey Kitapları

Etkili Yöneticilerin 7 Alışkanlığı

Etkili İlişkinin 7 Alışkanlığı

Etkili Ailelerin 7 Alışkanlığı

8'inci Alışkanlık

Önemli İşlere Öncelik

Güven

İlke Merkezli Liderlik

Öngörülemeyen Zamanlarda Öngörülebilir Sonuçlar

3'üncü Alternatif

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

8'inci Alışkanlık Bütünlüğe Doğru

Harika İş Harika Kariyer

Stephen Covey Zaman Yönetimi

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat