Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk

Masumiyet Müzesi Orhan Pamuk tarafından yazılan bir aşk romanıdır. ilk kez 29 Ağustos 2008'de yayımlanan kitap yazarın 10 yıllık çalışmasının ürünüdür. Ülkemizin en çok okunan kitapları arasına giren Masumiyet Müzesi aynı zamanda Orhan Pamuk'un hayatı boyunca biriktirdiği kişisel eşyaları sergilediği müzeye de adını vermiştir.

Masumiyet Müzesi Ne Anlatıyor?

Orhan Pamuk'un en çok sevilen romanlarının başında gelen Masumiyet Müzesi aile, ikili ilişkiler, arkadaşlık ve yalnızlık gibi günlük hayatın en önemli yapı taşlarını oluşturan konuları içermektedir. Kitap raflarına çıktığı ilk haftada en çok satanlar listelerinde birinci sıraya yerleşmiştir. Farklı ekonomik düzeydeki ailelerden gelen iki gencin arasındaki aşkı tüm detaylarıyla anlatmaktadır. Sınıflar arası farklılıkların modern çerçevede ele alındığı Masumiyet Müzesi Kitap 465 sayfadan oluşmaktadır.

Masumiyet Müzesi Alıntı

"Füsun kolonyayı dökerken Kemal'i sona saklamıştı. İnsan vedalarda da en sevdiğini sona saklar...”
 
"Aslında kimse, onu yaşarken hayatının en mutlu anını yaşadığını bilmez."

Orhan Pamuk Kitapları

Orhan Pamuk Kitapları

Kar Üzerine Yazılar
Üç İstanbul Romanı (Kara Kitap - Masumiyet Müzesi - Kafamda Bir Tuhaflık)
İstanbul
Kara Kitap
Öteki Renkler
Kar
Kafamda Bir Tuhaflık
Saf ve Düşünceli Romancı
Resimli İstanbul
Hatıraların Masumiyeti
Yazarın Odası 1
Yazarın Odası 2
Manzaradan Parçalar
Babalar, Analar ve Oğullar
Şeylerin Masumiyeti
Sessiz Ev
Yeni Hayat
Cevdet Bey ve Oğulları
Masumiyet Müzesi
Benim Adım Kırmızı
Kırmızı Saçlı Kadın
Babamın Bavulu
Beyaz Kale
Gizli Yüz
Veba Geceleri
Turuncu

Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk

Orhan Pamuk Kimdir?

Orhan Pamuk 7 Haziran 1952'de İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Robert Koleji'nden mezun olmasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık bölümünde lisans eğitimine başlamış fakat sonrasıda İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun olmuştur.

Romancı olmaya karar vermesinin ardından zamanının tamamını yazmaya ve okumaya ayırmıştır. İlk ödülünü Karanlık ve Işık isimli ilk romanıyla Milliyet Roman Yarışması'nda almış ve bu romanı 1982'de Cevdet Bey ve Oğulları adıyla yayımlanmıştır. Yazarlık hayatı boyunca yurt içinde ve yurt dışında eserleriyle birçok farklı ödül alan Orhan Pamuk Nobel Ödülü kazanan ilk Türk olarak tarihe geçmiştir. Nobel ödülü kazanan en genç edebiyatçılar arasında yer alan Orhan Pamuk eserleri postmodern tarzıyla dikkat çekmektedir. Dünya genelinde birçok farklı dile tercüme edilen Orhan Pamuk kitapları arasında hala en çok satan kitaplar listelerinden düşmeyen Masumiyet Müzesi ve Kar öne çıkmaktadır.

Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi ve Orhan Pamuk Eserleri KitapOba.com adresimizde indirimli fiyatlarla sizleri bekliyor.

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat