Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Emil Frankl

İnsanın Anlam Arayışı Viktor Emil Frankl tarafından yazılmış ve ilk kez 1946 yılında yayımlanmıştır. Yazarın toplama kampında geçirdiği günlerde başından geçenlerden ve edindiği deneyimlerden parçalar anlatılmaktadır. Gerçek hayatın acımasız tarafını gözler önüne sererken yaşanan en kötü olayda bile umut etmenin mümkün olduğunu gözler önüne sermektedir.

Viktor Emil Frankl İnsanın Anlam Arayışı kitabında hayatta pozitif bakış açısı geliştirip, olumlu hissedebilmek için amaç belirlenmesi gerektiğini anlatmaktadır. Amaç belirlenmesinin ardından kişinin içinde bulunduğu olumsuz koşulları arkasında bırakıp her şeyi rayına oturmayı sağlayan kendisinin geliştirdiği psikoterapi yöntemini detaylandırmaktadır. Viktor Emil Frankl insanın olumsuz koşullardan kurtulmasını ve sonrasında sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayan temel öğenin geleceği hayal etme şekli olduğunu savunuyor. Yazarın vefat ettiği 1997 yılına gelindiğinde İnsanın Anlam Arayışı dünya genelinde 10 milyondan fazla basılmış ve 24 dile tercüme edilmişti. Ölümünün ardından geçen 25 yıl sonra ise hala en çok satan kitapların başında geliyor ve genç yaşlı herkese umut aşılamaya devam ediyor.

İnsanın Anlam Arayışı Alıntı

"Yaşamak acı çekmektir; yaşamı sürdürmek, çekilen bu acıda bir anlam bulmaktır."

"Gelecekte bir hedef göremediği için kendini çöküşe teslim eden bir insan, geçmişe dönük düşüncelerle meşgul olmaya başlar."

Viktor Emil Frankl Kitapları

Viktor Emil Frankl Kitapları

Viktor Emil Frankl Kimdir?

Viktor Emil Frankl 26 Mart 1905'te dünyaya gelmiştir. Victor Emil Frankl  Nazi toplama kamplarında tüm ailesi katledilmesine rağmen insanlıktan umudunu kesmemiştir. E. Frankl soykırımdan kurtulanlar arasında yer alsa da eşi, babası, annesi ve erkek kardeşi soykırım kurbanlarındandır. Victor Emil Frankl yaşadıklarına karşın hayata karşı geliştirdiği bakış açısıyla okurlarını kendine hayran bırakmaktadır. Deneyimlerini nöroloji ve psikiyatri alanlarındaki uzmanlığını en üst seviyeye taşımak için kullanmıştır. Günümüz insancıl psikolojisinin en büyük ilham kaynaklarındandır.

Varoluşçu psikolojinin en önemli isimlerinin başında gelen yahudi psikiyatr varoluşsal terapinin de öncüsüdür. Hayatta acının kaçınılmaz olduğu durumlarda acının taşıdığı değerin bilinmesi gerektiğini savunur. Kazanılan deneyimlerin hayatın anlamını bulmada yol gösterebilmesi için ilk adımın amaç edinmek olduğunu vurgulamaktadır.

İnsanın Anlam Arayışı Benzeri Kitaplar ve tüm Viktor Emil Frankl kitapları indirimli fiyatlarla Kitapoba.com adresimizde bekliyor.

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat