Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Veronika Ölmek İstiyor - Paulo Coelho

Veronika Ölmek İstiyor ülkemizde en çok sevilen yabancı yazarların başında gelen Paulo Coelho imzası taşıyor. İlk yayım tarihi 1998 yılı olan kitap dram ve psikolojik türlerinin öğelerini içeriyor. Aradan geçen 24 yılın ardından hala en çok satan kitaplar arasında yer alan Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor genç ve güzel bir genç kızın yaşadıklarını anlatıyor.

Paulo Coelho Kitapları

Veronika Ölmek İstiyor Konusu

Veronika dışarıdan bakıldığında o yaşlardaki bir genç kadının isteyebileceği her şeye sahip görünüyor. Herkesin aynaya baktığında görmekten gurur duyacağı güzellikteki yansımasından renkli yaşamına kadar her şeyiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Gezip tozduğu yakışıklı erkeklere ve ayrıcalıklı hayat koşullarına rağmen bir şeylerin eksikliğini hissediyor. İçindeki eksiklik duygusuyla daha fazla başa çıkamayan Veronika intihar etmeye karar verse de girişimi başarısızlıkla sonuçlanıyor. Herkesin imrendiği genç kadın bu başarısız intihar girişiminin ardından kendini akıl hastanesinde buluyor. Kendini bulmak için her şeyini kaybetmesi gereken Veronika hastane kapılarının ardında geçmişini ve bugününü keşfe çıkıyor.

Veronika Ölmek İstiyor Alıntı

"Dünyanın bütün dağlarında, ormanlarında, bir tek yaprağı bile bir başkasının tıpkısı olarak yaratmamıştır Tanrı. Oysa siz farklı olmayı delilik sayıyorsunuz."

Paulo Coelho Kitapları

Veronika Ölmek İstiyor - Paulo Coelho

Paulo Coelho Kimdir?

Paulo Coelho 24 Ağustos 1947'de Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde dünyaya gelmiştir. Yazarlık kariyerinin öncesinde Brezilya'nın önde gelen şarkı sözü yazarlarından olan Paulo Coelho, Hristiyanların Batı Avrupa'da başlayıp İspanya'nın Santiago de Compostela şehrinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yapmıştır. Bu yolculuktaki deneyimlerini Hac isimli kitabında anlatmasının ardından tüm dünyada tanınmasını sağlayan Simyacı'yı yazmıştır. Paulo Coelho Simyacı kitabında arayış içinde olan genç çobanın ülkeden ülkeye sürüklenerek geçen hikayesini anlatmaktadır. Dünya genelinde en çok okunan çağdaş yazar statüsüne yükselmesini sağlayan Simyacı 26 dile tercüme edilmiş ve 42 ülkede yayınlamıştır. Yazarlık kariyeri boyunca birçok saygın ödül alan Paulo Coelho kendi adıyla kurduğu enstitü aracılığı ile ülkesindeki çocuklara ve yaşlılara yardım eli uzatmaktadır. Paulo Coelho Elif kitabında ise keman virtüözü Elif'in çeşitli olaylarla bezeli tren yolculuğunu konu almaktadır.

Veronika Ölmek İstiyor ve tüm Paulo Coelho kitapları indirimli fiyatlarla KitapOba.com adresimizde sizleri bekliyor.

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat