Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? Kendini İnşa Etmenin Yolları - Prof. Dr. İlber Ortaylı

İlber Ortaylı İnsan Geleceğini Nasıl Kurar kitabında yine gençlere sesleniyor. Okuyucuyu da içine alan sohbet tadında bir söyleşi şeklinde ilerleyen kitap 288 sayfa ve dokuz bölümden oluşuyor. İlber Ortaylı Bir Ömür Nasıl Yaşanır kitabındaki gibi ülkemiz gençlerinin geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor.

Prof. Dr. İlber Ortaylı Kitapları

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar Ne Anlatıyor?

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? Kendini İnşa Etmenin Yolları'nın her bölümünde sırasıyla İnsan Kendini Nasıl İnşa Eder? Yetenek Nedir, Nasıl Kullanılır? İdame-i Hayat Nedir ve Neden Önemlidir? Zor Zamanlarda Nelerden Güç Alırız? Toplum Kendini Nasıl Devam Ettirir? Eğitimde En Çok Nasıl Fayda Sağlanır? Etrafa Bakma Sanatı Nedir, Nasıl Öğrenilir? İlhamı Nereden Alacağız? Umudumuzu Nasıl Koruyacağız? şeklinde hayatı şekillendirmeyi sağlayan farklı bir soruya cevap aranıyor.

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar Alıntı

"Kendine dünya kurmaya niyet edenlerin, kendini gerçekleştirmeye gayret edenlerin, kendini inşa edenlerin eğitim hayatı bitmez."

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? - İlber Ortaylı

İlber Ortaylı Kimdir?

Prof. Dr. İlber Ortaylı 21 Mayıs 1947'de Avusturya'nın Bregenz şehrinde dünyaya gelmiştir. İki yaşında ailesiyle beraber Türkiye'ye göç etmiştir. Rusça, Almanca ve Türkçenin konuşulduğu ev ortamında büyüyen İlber Ortaylı'nın annesi akademisyen babası uçak mühendisidir. İlkokul ve ortaokul yıllarını İstanbul'daki Avusturya Lisesi'nde tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde almıştır. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Tarih bölümünden mezun olmuştur. Slav ve Doğu Avrupa dilleri üzerine Viyana Üniversitesi'nde öğrenim görmüş ve yüksek lisansını Chicago Üniversitesi'nde yapmıştır. Doktorasını ve doçentliğini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlamıştır.

1982'de üniversitelerin etkisi altında kaldığı siyasi yaptırımlara tepki olarak görevinden istifa ederek yurt dışında birçok ülkede seminerler ve konferanslar vermiştir. 1989'da Türkiye'ye dönüp profesör olmuş ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde idare anabilim dalının başkanlığını yapmıştır. Sonraki yıllarda farklı üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışmış ve Topkapı Sarayı Müzesi müdürlüğü yaptığı yıllarda emekli olmuştur. Birçok televizyon programı ve belgesel çalışmalarının yanı sıra dergi ve gazelerde de makaleler yazmıştır.

İlber Ortaylı Kitapları

Türkiye Teşkilat ve İdare Tarihi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yazarların İstanbul'u

The Empıre's Longest Century

Discovering The Ottomans

Şehir ve Kültür İstanbul

Türklerin Tarihi 2 - Anadolu'nun Bozkırlarından

Kutü'l Amare 1916

Türklerin Altın Çağı

Hukuk ve İdare Adamı Olarak Osmanlı Devleti'nde Kadı

İttihat ve Terakki

Osmanlı İmparatorluğu'nda Alman Nüfuzu

Osmanlı Toplumunda Aile

İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı

Defterimden Portreler

Türk Askeri Kültürü

İstanbul'dan Sayfalar

Eski Dünya Seyahatnamesi

Türkiye Teşkilat ve İdare Tarihi

Resmi Tarih Yalanları

Türklerin Serüveni

Türklerin Büyükleri

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar?

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

Yakın Tarihin Gerçekleri

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat