Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En Sevilen 10 Çocuk Kitabı

Nisan ayı yaklaşırken ara tatilde yapılacaklar için hazırlıklar başladı. Çocukların tatilde verimli vakit geçirmeleri için en sevilen çocuk kitapları listesi hazırladık.

Uçurtmam Bulut Şimdi - Sevim Ak

Meltem'in başından geçenleri anlatan öykülerden oluşan kitapta ilk uçurtma heyecanı, yağmurun sırları, deprem korkusu, meyve ağaçları, sınav telaşı, gökyüzü, alışveriş, yaşlılara yardım ve çok daha fazlası anlatılıyor.

Üç Kedi Bir Dilek - Sara Şahinkanat

Piti, Pati ve Pus isimli üç kedinin damda sırtüstü uzanıp gökyüzünü seyre dalarken gelişen olaylar cıvıl cıvıl çizimlerle can buluyor.

Küçük Kara Balık - Samed Bahrengi

İlk kaleme alındığı 1968 yılından beri tüm dünyada sevilerek okunan Küçük Kara Balık özgürlüğün bedelini ve özgürlük için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Dedemin Bakkalı - Çırak

Dedemin Bakkalı'nda herkesin gönlünü çelen Çırak sonunda bakkalın tüm sorumluluğunu üstüne alıp yapmak istediklerini bir bir uygulamaya başlıyor.

Çetin Ceviz - Sıra Dışı Bir Ödev Hikayesi - Sinan Yaşar

Sinan Yaşar'ın ilk kitabı olan Çetin Ceviz - Sıra Dışı Bir Ödev Hikâyesi'nde gelişen aile bağlarını akla hayale gelmeyen icatları ve birçok hayvanın bilinmeyen özelliklerini ele alıyor.

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe - Paola Peretti

Yazarın kendi yaşam hikâyesinden esinlenerek küçük bir kızın görme yetisini kaybetmesiyle ilgili kaleme alınmış olan bu roman her yaştan okura hitap ediyor.

Abartma Tozu - Şermin Yaşar

Bir sabah uyandığında kasabadaki herkesin iyi kötü her şeyi abartırken buluyor ve yanındaki tek kişi Tevfik Kılıkırkyarar oluyor. Normalliğiyle süperkahramana dönüşen birinin yaşadıkları anlatılıyor.

Çizgili Pijamalı Çocuk - John Boyne

Bu kitabı okumaya başladığınızda, Bruno adında dokuz yaşındaki bir çocukla bir yolculuğa çıkacaksınız (ama bu kitap dokuz yaşındakiler için değil). Ve er geç Bruno ile birlikte bir tel örgüye varacaksınız.

Ay'ı Kim Çaldı? - Helen Stratton Would

Berk geceleri gökyüzünü pırıl pırıl aydınlatan Ay'a hayrandır. Ay'a bakarak uykuya dalarken güzel hayaller kurar. En büyük hayali de astronot olmaktır. Ama bir gece bir de bakar ki gözkyüzü bomboş Ay'ın yerinde yeller esiyor. Büyük bir üzüntüye kapılan Berk Ay'ı birilerinin çaldığını düşünüp aramaya koyulur.

Haritada Kaybolmak - Vladimir Tumanov

Kraliçe'yi Kurtarmak adlı kitabıyla matematiği sevmeyen çocuklara bile problem çözdüren Tumanov becerisini bu kez coğrafya alanında kullanıyor. Soluk soluğa bir macerada çaresiz kalan kahramanlara yardımcı olmak isteyen çocuklar bu kez harita ve ansiklopedi karıştırmanın ne kadar da eğlenceli olabileceğinin farkına varıyorlar.

Çocuklar ve gençler için derlediğimiz en sevilen 10 çocuk kitabı ve binlerce çocuk kitabı indirimli fiyatlarla KitapOba.com adresimizde sizleri bekliyor.Kapat