Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Tiamat - İhsan Oktay Anar

İhsan Oktay Anar Tiamat ile uzun süreli suskunluğuna ara veriyor. 8 yıl süren sabırlı bekleyişin ardından sevenlerine eşi benzeri görülmemiş bir olay örgüsü sunuyor. 15 Şubat 2022'de çıktığı ilk günden itibaren çok satan kitaplar arasında yer alan Tiamat 160 sayfadan oluşuyor.

İhsan Oktay Anar - Tiamat

İhsan Oktay Anar Tiamat Konusu

Osmanlı denizaltısında geçen roman adını Devlet'i Aliye armalı denizaltının telsiz çağrı kodundan alıyor. 7-8 saatlik bir zaman dilimini kapsayan Tiabat'ta kumandandan zabite, telsizciden aşçıya kadar mürettebatın birçok farklı kademesinden karakter ön plana çıkıyor. Batırdıkları savaş gemisindeki ganimetleri toplamaya giden mürettebat yere çivilenen bir sanduka buluyor ve gizemli olaylar dizisi başlıyor. İhsan Oktay Anar yeni kitap bekleyen sevenlerinin beklentilerini boşa çıkarmıyor. Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar heyecan, merak ve korku temposu yükselerek devam ediyor. İhsan Oktay Anar eserleri olan Amat, Kitab-ül Hiyel ve Enuma Eliş ile ilişkisi okuma keyfini katlayan detayların başında geliyor.

İhsan Oktay Anar Kimdir?

İhsan Oktay Anar 1960 yılında dünyaya gelen Türk hikaye ve roman yazarıdır. Lise yıllarında sürekli okuldan kaçıp milli kütüphaneye gittiği için okuldan atılmıştır. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitiminin tamamını Ege Üniversitesi'nin Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü bünyesinde tamamlamıştır. Eğitim aldığı bölümde öğretim üyesi olarak çalışmış ve 2011 yılında da emekli olmuştur. İhsan Oktay Anar Eserleri akademi kökeninin vermiş olduğu titizlik ve detaycılıkla ön plana çıkmaktadır.

İhsan Oktay Anar Eserleri

Tüm dünyada adından söz ettirmesini sağlayan Puslu Kıtalar Atlası 1995 yılında yayımlanmıştır. İhsan Oktay Anar Puslu Kıtalar Atlası ilk kitabında yüksek başarı elde ederek onlarca dile tercüme edilmiştir. Kurguyla gerçeğin bir araya geldiği ve herkes tarafından çok sevilen Puslu Kıtalar Atlası tiyatro oyunu olarak sergilenmiş ve sayısız ödül almıştır. İlk kitabında yakaladığı büyük başarıyla İhsan Oktay Anar eleştirmenler tarafından klasikler arasında gösterilen eserlere imza atmaktadır. Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri isimli romanı da yurtdışında tiyatro oyunu olarak sergilenmiştir.

İhsan Oktay Anar Kitapları

Puslu Kıtalar Atlası - 1995

Kitab-ül Hiyel - 1996

Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri - 1997

Amat - 2005

Suskunlar - 2007

Yedinci Gün - 2012

Galîz Kahraman - 2014

Tiamat - 2022

İhsan Oktay Anar benzeri yazar eserleri için KitapOba.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kitap Oba İçerik Editörü
Merve Hanımzade


Kapat