Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kitaplardan Korkan Çocuk - Susanna Tamaro

Kitaplardan Korkan Çocuk Susanna Tamaro tarafından yazılıp okuyucuyla buluştuğu ilk günden beri en çok satan kitaplar arasında yer alıyor. 44 sayfadan oluşan kitap üçüncü sınıf öğrencisi küçük Leopold'un başından geçenleri anlatıyor. Kitap okumayı çok seven ve sürekli kitap okuyan annesiyle babasının aksine Leopold kitapları hiç mi hiç sevmiyor. Kitaplardan Korkan Çocuk'un yayınevi alanının en başarılısı olan Can Çocuk. Hayal gücünü geliştiren çizimleriyle ve sürükleyici hikayesiyle kitap aslında tüm yaş gruplarına hitap etse de 7 yaş ve üzeri için tavsiye ediliyor.

Kitaplardan Korkan Çocuk - Susanna Tamaro

Kitaplardan Korkan Çocuk Konusu

Kitaplardan Korkan Çocuk kitap okumayı çok seven anne ve babasıyla yaşayan Leopold'un kitap korkusunu anlatıyor. Sürekli kitap okuyan ve bundan çok keyif alan annesiyle babasının aksine kitaplardan nefret eden Leopold maceradan maceraya koşuyor. Yolunun yaşlı bir adamla kesişmesiyle kitap korkusunun asıl sebebi ortaya çıkıyor ve sonunda Leopold da kitapları severek okumaya başlıyor. Kitap okumayı sevmeyen tüm çocuklara okutulabilecek Kitaplardan Korkan Çocuk keyifli anlatımıyla yetişkinleri de içine alıyor.

Susanna Tamaro Kimdir?

Susanna Tamaro, 1957 yılında İtalya'nın kuzey doğusundaki Trieste'de dünyaya gelmiştir. Şehir yaşamından uzaklaşarak kırsal kesime yerleşmiş ve köpekten kediye, balıktan papağana, kaplumbağadan kirpiye kadar birçok evcil hayvanıyla bir çiftlik evinde yaşamaktadır. Bisiklet sürmek, paten kaymak, karete yapmak ve ok atmak gibi hobilerinin büyük bir kısmını profesyonel olarak sürdürmektedir. Çocukluk yıllarını çeşitli sıkıntılarla boğuşarak geçirmiştir. 18 yaşındayken büyük bir depreme tanık olur. 25 yaşında ölümden dönmesiyle sonuçlanan hastalık sürecinin ardından 27 yaşında edebiyat dünyasına adım atar.

Susanna Tamaro Kitapları

İlk yazarlık denemelerinde başarısızlıklar yaşamasına rağmen hayalinden vazgeçmeden çalışmalarına devam eder. Tek Bir Ses İçin isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeker ve Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabıyla çok satanlar listelerindeki yerini alır. Eserlerini mektup ve günlük tarzında kaleme alan Susanna Tamaro olayları birinci ağızdan anlatır. Tüm Susanna Tamaro kitaplarında hüznün etkisi hissedilse de sonunda olaylar tatlıya bağlanır. Yetişkinler ve çocuklar için birçok farklı esere imza atan Tamaro genellikle hayatta aradığını bulamamış ve ölümün eşiğine gelmiş insanların yaşamlarını anlatır.

Susanna Tamaro KitaplarıKapat